Inici BENICARLÓ Tot preparat per a la gala de l’Esport 2019 a Benicarló

Tot preparat per a la gala de l’Esport 2019 a Benicarló

108

Aquest dissabte 29, a partir de les 19.00 hores, a l’Auditori Pedro Mercader tindrà lloc la Gala de l’Esport, un dels actes més especials del calendari esportiu benicarlando. En la gala es donaran a conéixer els premis al millor esportista, millor trajectòria esportiva i entitat esportiva més destacada.

La Regidoria d’Esports ja ho té tot a punt per a la Gala de l’Esport, un dels actes tradicionals en l’agenda esportiva local que serveix per reconéixer i posar en valor el treball que les entitats esportives locals desenvolupen al llarg de l’any. Els guardons reconeixen els èxits esportius durant l’any passat i s’atorguen en funció del reglament de valoració de candidatures del Consell Municipal d’Esports.

Els nominats per a millor esportista són:

Alejandro Valladolid Soriano (Club de Pesca «El Mero»)

Aitor Gil Ojeda (Club Triatló Basiliscus)

Sénior EBA (Club Baloncesto Benicarló)

Pedro Antonio Royo Allue (Club Petanca Bolas y Bochas)

Gerardo Serrat Cifre (Club d’Atletisme Baix Maestrat)

Alba Bautista Cañas (Club Mabel)

Lucia Cerdá Félix (Club Tennis Taula Benicarló)

Magdalena Viñals Martínez (Club Petanca Benicarló)

Marina Segura i Vidal (Club Natació Benicarló)

Andrea Lores Baca (Club Ciclista Deportes Balaguer)

Equipo de Competición (CBE Madison Benicarló)

David Tena Pérez (Club Cazadores San Huberto)

Carlos Labarga Ruiz (Cocemfe Maestrat)

Jordi Sánchez Cifre (U. C. Benicarló)

Elisabeth García Arnedo (Club Handbol Benicarló)

Les candidatures a millor trajectòria esportiva són:

José Escura Velilla (Club de Pesca «El Mero»)

Aurelio Sevilla León (Club Triatló Basiliscus)

Juan José Martorell Domingo (Benicarló Base Fútbol)

Gustavo Fabregat Roig (Club Petanca Benicarló)

Angela Gómez Blat (CBE Madison)

Manuela Belda Marzá (Club Mabel)

Abdolreza Tamdjidi (Club Tennis Taula Benicarló)

Damián Marzá Roca (Club Baloncesto Benicarló)

Fernando Miquel Peraire (CAS Mare Nostrum Benicarló)

Agustín Marzá Bosch (Club de Cazadores San Huberto)

José Ignacio Valverde Sánchez (Club Handbol Benicarló)

Finalment, les entitats nominades són el Club Handbol Benicarló, el Club Cazadores San Huberto, el Club Baloncesto Benicarló i el Club Atletisme Baix Maestrat.

La gala també valdrà per reconéixer, entre d’altres, a l’esportista més veterana dins de les activitats esportives municipals i, com no, també a altres esportistes benicarlandos que, tot i que no competeixen en clubs locals, han obtingut durant la temporada 2018-2019 èxits en competicions esportives de nivell nacional i internacional.